Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 553 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 37  Next
Author Enter your Message here

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 18. August 2009 22:36 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
no škoda, že Maggie nevyužila šance...ale myslím, že ona ešte proti takýmto top hráčkam (aj keď Ivanovičovú by som tam teda osobne vôbec nezaraďoval) potrebuje zbierať skúsenosti...podobne ako Danielino semi na AO...začiatok skvelý ale akonáhle sa Srbka dostala do hry, Maggie znervóznela a šlo to z kopca...pozitívne však je, že budú aspoň nejaké bodíky za kvaldu ;)



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 19. August 2009 16:11 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 10:55
Turnaj WTA v Toronte, tvrdý povrch, 2.000.000 USD

Kvalifikácia
1. kolo: Magdaléna Rybáriková (7-SR) - Laura Granvillová (USA) 5:7, 6:2, 1:0 skreč
finále: Rybáriková (7-SR) - Anastasia Rodionovová (Austr.) 6:3, 6:1

Dvojhra
1. kolo: Ana Ivanovičová (11-Srb.) - Rybáriková 2:6, 6:3, 6:2

Magdin výkec pre TASR: "Hlavne v prvom sete som hrala veľmi dobre. Bola som rada, že som sa jej nezľakla. Na takom veľkom kurte som hrala prvýkrát, no hrala som bez rešpektu a myslím, že som ju dosť zaskočila. Škoda, že v druhom sete za stavu 2:1, keď som mala výhodu brejku, ma nepodržal servis. Urobila som pár dvojchýb a Ivanovičová sa chytila. Mala som trochu smolu na žreb, že som dostala hneď na úvod takúto ťažkú súperku, pretože už vo finále kvalifikácie proti Rodionovovej som hrala veľmi dobrý tenis. V treťom sete to bolo všetko o zhodách. Súperka viedla 4:0, no pokojne to mohlo byť ináč. Škoda, že som nedokázala lepšie predvídať niektoré jej loptičky. Podarilo sa mi ešte znížiť na 2:4, no potom som pri vlastnom servise nevyužila vedenie 40:0 a Ivanovičová už zápas dotiahla do úspešného konca."

Rybka v Toronte



Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 21. August 2009 07:23 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
New Haven

Kvalifikácia:
1. kolo : /3/ Magdaléna Rybáriková (SVK) - Anna Lapuščenkova (RUS) 6:0 6:0
2. kolo : /3/ Magdaléna Rybáriková (SVK) - Viktorija Kutuzovova (UKR) 6:4 6:1
Finále : /3/ Magdaléna Rybáriková (SVK) - Edina Gallovic (ROU) 6:4 7:6

Dvojhra:
1. kolo : Magdaléna Rybáriková (SVK) - Francesca Schiavone (ITA) 6:4 6:4
2. kolo : Magdaléna Rybáriková (SVK) - /6/ Marion Bartoli (FRA) 1:6 7:6 2:0 skreč
1/4 finále: Magdaléna Rybáriková (SVK) - /3/ Flavia Pennetta (ITA) 2:6 2:6



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Last edited by tin-majo on 3. September 2009 08:47, edited 2 times in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 24. August 2009 05:09 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 10:55
Magda dostala v 1. kole Schiavoneovú a ja to vidím na výsledok ako s Ivanovičovou. Ale aj tak bude Maggie držať palce, nech sa pred US Open vytiahne.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 24. August 2009 22:47 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
Myslel som si, že z možného výberu hráčok, ktorý mohla Magda dostať by práve Schiavone mohla byť najťažšou súperkou, ale Magda ju nakoniec zvládla, čo je super ;) a vidno, že si už na podmienky dobre zvykla ako povedala v rozhovore...v ďalšom kole to bude zrejme Bartoli...asi o niečo ťažšia súperka ako Schiavone ale teraz už radšej netipujem ako to dopadne, aby som sa znova nesekol :)

Rybáriková po triumfe nad Schiavoneovou neskrývala spokojnosť. "Hrala som veľmi dobre, no aj súperka hrala dobre a diváci videli skvelé výmeny. V kvalifikácii som absolvovala ťažké zápasy, no Schiavoneová bola ešte náročnejšou súperkou. Na začiatku som prehrávala 0:2, podarilo sa mi to však rýchlo otočiť a potom som sa rozohrala k dobrému výkonu. V druhom sete rozhodol jeden brejk. V New Havene sa mi hrá zatiaľ veľmi dobre, i keď podmienky sú mimoriadne náročné. Je tu veľmi vlhko a dusno, takže keď človek vyjde von, rýchlo sa spotí. Dnes našťastie trochu pofukovalo. Pre každú hráčku je to veľmi ťažké, no keďže som tu od piatka, už som si na to trochu zvykla, čo je výhoda pred ďalšími zápasmi. Uvídíme, ako dopadne duel Bartoliovej s Martinezovou. Marion síce vyhrala turnaj v Stanforde, no Španielka je veľmi nepríjemná súperka," povedala Rybáriková pre TASR.



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 27. August 2009 07:00 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
Tak Maggie je už vo 1/4 finále dvojhry čo je veľmi príjemné :) aj keď k postupu do QF jej pomohla aj súperka svojím skrečom.No ďalej to bude ešte náročnejšie - o postup do semifinále sa Maggie stretne z taliankou Pennettovou!Držím palce



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 27. August 2009 10:53 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
vzhľadom na to, že Maggie odvracala matchbally je super ako to dokázala otočiť ;) možno to Bartoli skrečovala, lebo už mala dosť zápasu pod umelým osvetlením takto neskoro v noci...a šla sa radšej pripravovať na US Open ;)
ja Magde proti Pennette verím...už ju raz zdolala a Flavia ma v zápase proti Daniele nepresvedčila, že ma nejakú excelentnú hru, takže zdolateľná rozhodne je...aj keď všetko záleží na tom, ako sa Magda zregeneruje, keďže končila veľmi neskoro v noci a bude hrať o 22:00



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 30. August 2009 09:33 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
Magda ma celkom na poslednych turnajoch prekvapila a potesila. Myslim si,ze s Ivanovicovou to mala vyhrat. Aninu karieru totiz dost sledujem a co v poslednej dobe hra,je dost na zamyslenie. Servis hrozny,hlavne nadhod je otrasny uz od Roland Garros alebo kedy a stava sa uz tradiciou,ze v kazdom zapase da viac ako 10 DF. Naposledy stroskotala s Czinkovou,preto som cakala,ze ju Magda tiez porazi. Ale podla mna sa vyhry zlakla. V New Havene to uz bolo o poznanie lepsie,ziskala skalpy Schiavoneovej a Bartoliovej,co je ozaj super,cenim si najma jej bojovnost v zapase s Francuzkou. Snad jej to pojde na US Open,bolo by sklamanie,keby vybuchla s Tetreault.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 31. August 2009 06:00 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 10:55
V New Havene to bol pekný výkon, ale Magde uverím, keď to potiahne niekoľko turnajov ďalej. Takýchto vrcholov, po ktorých odpadla, už mala habadej.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 1. September 2009 15:13 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
tak Magda prešla v troch setoch cez Kanaďanku ;) ...v 2. kole ju čaká ďalšia kvalifikantka, pre mňa neznáma Chang, ktorá vyradila 25-ku Kanepi, čo pre mňa nie je zasa až také prekvapenie...Magda by rozhodne mala zvládnuť aj 2. kolo, len nech zbytočne nepodcení súperku a nespraví z toho trojseťák, ako to povedala po kole prvom:

"Súperka bola nepríjemná, ale to som vlastne čakala, lebo prešla cez náročnú kvalifikáciu. V prvom sete som dominovala, lebo som hrala svoju hru. V tom druhom som nehrala dostatočne agresívne, súperka dobre servovala a nejako som ten set stratila. Možno som ju aj podcenila. V treťom sete som však Kanaďanku rýchlo brejkla a potom som už v podstate dominovala," povedala Rybáriková.



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 3. September 2009 13:54 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 10:55
US Open 2009

Dvojhra
1. kolo: Magdaléna Rybáriková - Valerie Tetreaultová (Kan.) 6:3, 4:6, 6:1

Pre TASR: "Na prvé kolo to bol dobrý žreb, no ja som si to sama trochu zbytočne skomplikovala. Začala som v pohode, prvý set som hladko vyhrala, no hneď na začiatku druhého dejstva som sa nechala brejknúť. Trochu som ju podcenila, ona sa rozohrala a začala predvádzať veľmi dobrý tenis. V treťom sete som sa plne koncentrovala a snažila som sa ju čím skôr brejknúť. V druhom geme to ešte nevyšlo, no po brejku na 3:1 som ju už nepustila k jej hre a záver zápasu som zvládla dobre. Kanaďanka ma svojim výkonom prekvapila. Nikdy som ju nevidela hrať a vôbec som ju nepoznala, no vedela som, že bude veľmi nepríjemná, pretože vyhrala tri zápasy v kvalifikácii."

2. kolo: Rybáriková - Kai-Čchen Čchang (Taiwan) 4:6, 6:2, 6:2

Maggie pre TASR: "Som veľmi rada, že som v New Yorku vyhrala dva zápasy a zopakovala tak výsledok z vlaňajška. Čchang ma svojím výkonom veľmi prekvapila. Nebolo to tá hráčka, čo som myslela, ale mladá 17-ročná baba, ktorú som vôbec nepoznala. Nemala čo stratiť a v prvom sete hrala naozaj výborne. Skvele returnovala, nerobila takmer žiadne chyby, všetko jej vychádzalo. Postupne som začala zisťovať, čo na ňu platí, ale ani v druhom sete to nebolo jednoduché. Veľa vybehala a musela som zahrať výborne, aby som vyhrala výmenu. V treťom sete sa mi ju na začiatku podarilo dvakrát brejknúť, čo mi pomohlo a potom som zápas už dotiahla do úspešného konca."
K VW (nie autu): "S Venus by to bude určite veľmi zaujímavý zápas. Hrať by sme mali na dvorci Arthura Asha, ktorý je najväčším centrom na svete. Ak chcem proti nej uspieť, budem musieť hrať svoj najlepší tenis. Môžem hrať uvoľnene, pretože nemám čo stratiť, favoritkou je súperka. Venus ma až tak nepozná, čo by mohla byť moja výhoda, musím sa do nej pustiť a hrať bez rešpektu."

3. kolo: Venus Williamsová (3-USA) - Rybáriková 6:2, 7:5

Maggie pre TASR: "Zapálil sa mi prst na nohe a necht mi začal hnisať. Vo štvrtok ráno som mala teploty a nevedeli sme, čo s tým. Museli mi napokon vyrezať kúsok nechtu, mala som to otvorené a nastúpiť som mohla iba vďaka injekcii, ktorá mi umŕtvila celý prst. Vo štvrtok na tréningu som vôbec nemohla dať nohu do tenisky. Pokiaľ ide o môj výkon proti Venus, s niektorými momentami som spokojná, no škoda zbytočných chýb. Prvý set mi ušiel, no v druhom dejstve som mala veľmi veľa šancí a mohla som ho vyhrať. V rozhodujúcich momentoch som však spravila chyby, čo svetová trojka využila. Veľmi ma mrzí najmä loptička za stavu 3:3 a 30:40 pri jej podaní. Ten bekhend som mala zahrať ináč. Zabudla som, že Venus je vysoká, natiahne ruku a má to. Bola to veľmi dôležitá výmena. V druhom sete to bol z mojej strany veľmi dobrý tenis, o to viac ma mrzia nevyužité šance. Som rada, že som vyrovnala tretie kolo z vlaňajška. Možno keby som mala inú hráčku ako Venus, ktorá je doma na centri mimoriadne silná, mohla som ísť ešte ďalej. Škoda aj toho boľavého prstu, musela by som hrať všetko pod injekciami. Dôležité je, že nestratím body a vo svetovom rebríčku sa posuniem trochu dopredu."

Štvorhra
1. kolo: Rybáriková, Edina Gallovitsová (SR/Rum.) - Janette Husárová, Jarmila Grothová (SR/Austr.) 7:6(9), 3:4 skreč JH/JG
2. kolo: S' Jen, Ťie-Čeng (11-Čína) - Rybáriková, Gallovitsová (SR/Rum.) 6:4, 6:4

No Magda opäť stúpa, ale myslím si, že na Venus si vyláme zuby. Aj tak jej držím palce.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 3. September 2009 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
Pekny uspech! Presla cez dve nebezpecne kvalifikantky a teraz si zahra s trapiacou sa Venus! Je sice pravda,ze Americanka hra na figu na US Open,len tak tak porazila Dushevinu a aj jej vykon proti Mattekovej mal velmi daleko od idealneho. Neverim vsak,zeby ju Magda dokazala porazit,preto tipujem,ze Venus vyhra 6-3 6-4




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 5. September 2009 11:41 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
2/6 5/7...bohužiaľ prehra, ale Magda sa v 2. sete vyrovnane držala, škoda, že si za stavu 3/2 nepodržala servis...ale podávala veľmi dobre...dokonca mala viac es ( :!: to už je čo povedať ) a menej dvojchýb ako Venus...škoda, že to Maggie nedotiahla do tajbrejku, ale myslím, že môže byť spokojná, aj keď prehrať v 3 setoch by si možno zaslúžila viac za to, čo predviedla



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 5. September 2009 11:51 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 09:55
Uvidime ci Magda dnes nastupi na zápas 4/hry,totizto jej trably zas prisli,ma zapal nechta na nohe,vo stvrtok mala horucky takze bola rada ze dokazala zahrat este proti V.Williams,museli jej dokonca rezat s nechta a na zápas nastupovala s umrtvenym palcom...





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Magdaléna Rybáriková
PostPosted: 7. September 2009 21:37 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 10:55
Dodatočne musím pochváliť Magdu za výkon proti Venus, keďže celú noc sa mi nedalo pripojiť na stránku. Dovolím si tvrdiť, že to bol jeden z jej najlepších zápasov proti hráčke top 10. Prvý set to ešte nebolo ono, ale potom sa to otočilo, Rybka začala páliť neskutočné prvé podania, držalo ju 1. podanie (celkom 6 es) a do súperky sa pustila ako malý buldog. Dokonca aj behala, čo ona nerada. Najmä v druhej polovici to bol pekný tenis so zopár neskutočnými výmenami, len škoda tých nevyužitých brejkbalov, mohol to byť aspoň trojseťák (ja som dúfal v 2. sete v TB, chýbali 3 loptičky). Magdu musím pochváliť aj za to, že hrala s boľavým palcom a aj Venus nebola zdravotne celkom OK. Bodaj by Rybka takto pokračovala.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 553 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 37  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy