Roland Garros Women's Legends        Daniela/ Francesca Schiavone bt Lucie Safarova/ Nathalie Tauziat 6-2 6-3        Mixed Legends: Daniela/Guy Forget bt Francesca Schiavone/Mansour Bahrami 4-6 6-3 10-4        Mixed Legends: Tatiana Golovin/Sebastien Grosjean bt Daniela/Cedric Pioline 4-6 6-2 12-10        Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts   

Post new topic Reply to topic  [ 674 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 45  Next
Author Enter your Message here

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 3. August 2008 09:05 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Tak pozerat do konca sa to nedalo,lebo ja som vlastne dneska rano o 1:15 vstavala kvoli zapasu nadal-djokovic a ked som prepla na eurosport,uz tam bol teleshopping, v tych momentoch bol zapas preruseny za stavu 2:1 v druhom sete.Ale naramne som sa potesila,ked som si rano pozrela,ze dominika vyhrala 2:1 na sety.prvy set bol fakt lepsi od bartoliovej,dominika od stavu 4-2 zacala privelmi kazit a bartoliovej to dalo viac sebavedomia.nastastie,dazd domce poomohol a trener jej mohol aspon slovne pomoct vyhrat zapas.a aj sa stalo.nemoze byt kazdy setik vydareny a preto aj tak blahozelam dominike k vybornemu ucinkovaniu v montreale,ktore vyvrcholilo ucastou vo finale.tam narazi na safinovu,hra vyborny tenis mladsia sestra marata safina,ale teoreticky by uz mohla byt unavena,ved taha dvojtyzdnovu snuru vyhier od LA a ja pevne dufam ze dominika zabojuje,predvedie tenis ako proti dementieve ci inym hrackam a turnaj vyhra.ja tomu verim.drzim moc moc palce,domca! :slovakia:




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 3. August 2008 09:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 13:16
Podľa neoficiálnych údajov by mala Dominika figurovať od zajtra v Top 20 bez ohľadu na výsledok dnešného finále. Uvidíme či to tak naozaj bude, ale aj ako dopadne dnešné finále. Dominika hrá asi svoj najlepší tenis, porazila dve hráčky TOP 10 a dve zo širšej svetovej špičky. Gratulujem k postupu a verím že môže aj vyhrať, len sa nesmie zľaknúť veľkého finále, ako aj súperky ktorá je vo vynikajúcej forme. Držím palce


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 3. August 2008 09:36 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Je to uvedene na stranke WTA Tour,dufam,ze sa da tomu verit .




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 3. August 2008 10:27 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 160
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Perfektny uspech.. Dufam, ze si dnesne fiale uz konecne pozriem.. Safinu staci trosku znervoznit a mala by si to pokazit sama :lol: Neviem preco, ale Cibulke dnes verim viac ako Ruske.. :slovakia:


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 3. August 2008 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Perfektny uspech.. Dufam, ze si dnesne fiale uz konecne pozriem.. Safinu staci trosku znervoznit a mala by si to pokazit sama :lol: Neviem preco, ale Cibulke dnes verim viac ako Ruske.. :slovakia:
ja som si najskor myslel, ze safina turnaj vyhra, ale tak ako ty, aj ja si myslim, ze dnes to dominika cele vyhra....



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Montreal
PostPosted: 3. August 2008 12:49 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|24. June 2024| 15:16
Škoda, že pre dážď sme tie lepšie 2/3 zápasu nevideli, lebo ten 1. set naozaj nebol dobrý. (Mne prerušenie prišlo vhod, lebo som si pozrel film Izba 1408 na Markíze) Dominika sa takmer neodlepila od základnej čiary a prestávka jej tentoraz naozaj pomohla, keďže jej tréner vypláchol žalúdok. V rebríčku WTA je pred dnešným finále presne na 20. mieste s 1204 bodmi, Cornetová pred ňou má 1244 b. Vyššie to už nebude. Neviem, či pomaly sa netreba pripraviť na to, že Dominika sa stane po rokoch novou slovenskou jednotkou. Za Danielou zaostáva o 608 bodov a ak jej dobrá forma vydrží, dá sa to stiahnuť pár dobrými výsledkami.



Montreal: Dominika v SF proti Bartoliovej



Montreal, 31.7.: Dominika na návšteve stánku sponzora WTA. (©Getty Images)


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 3. August 2008 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Martin ja som nato tiez myslela, co sa tyka novej slovenskej jednotky, Daniela ma totiz dokonca roka obhajovat mnozstvo bodov,hlavne z MS Wta Tour,kam sa pravdepodobne nedostane tento rok, urcite strati body, takisto obhajuje Linz,Luxembourg,no Danka to bude mat tazke,naopak, Dominika neobhajuje nic extra akurat tak semi v Guanghzou ale to pri jej dnesnej rebrickovej situacii banalita. No uvidime,ak Daniela nezaberie,straze sa budu striedat aj tu.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 3. August 2008 13:44 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 13:16
Úprimne povedané, ešte stále si stojím za Danielou a dúfam že sa to tak skoro nestane. Aj keď je jasné že ak Daniela bude takto pokračovať, zatiaľ čo Dominika bude excelovať na jednom turnaji za druhým, tak to veľmi skoro bude realita a Slovensko bude mať novú jednotku. Ešte stále ale verím že Daniele sa tento rok podarí čo to obhájiť aj keď to bude sakramentsky ťažké, jeden titul + 2 finále, len aby bola čoskoro vo forme, najbližšie týždne nám ukážu viac, ale kľudne sa môže stať že Daniela prezimuje už ako slovenská dvojka :?


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Montreal
PostPosted: 3. August 2008 21:08 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|24. June 2024| 15:16
Domčina cesta do finále v Montreale

1. kolo: Cibulková - Jelena Vesninová (Rus.) 6:1, 6:1
2. kolo: Cibulková - Jelena Dementievová (6-Rus.) 6:4, 6:3
3. kolo: Cibulková - Naďa Petrovová (12-Rus.) 7:6(2), 6:2
1/4finále: Cibulková - Jelena Jankovičová (2-Srb.) 7:5, 6:2
1/2finále: Cibulková - Marion Bartoliová (10-Fr.) 4:6, 6:4, 6:3
Finále: Dinara Safina (7-Rus.) - Cibulková 6:2, 6:1

Z finále som trochu sklamaný, lebo Dominika nehrala veľmi dobre, ale ani Safinová ju v podstate k ničomu nepustila. Bolo tam aj dosť nervozity. Napriek tomu je to úspech a dobré znamenie pred olympiádou. Gratulujem!
Cibula pre TASR: "Finálový zápas mi vôbec nevyšiel podľa mojich predstáv. Bolo to na mne vidieť, že ide o moje prvé finále na jednom z tých najväčších turnajov. Bola som trochu nervózna a dosť som panikárila, nevychádzalo mi podanie ani returny a nedokázala som ju zatlačiť. Dinara hrala naozaj výborne, skvele servovala. Ťažko sa proti nej hralo, nedávala mi veľa šancí a vyhrala zaslúžene. Mám za sebou super týždeň, počas ktorého som zdolala skvelé hráčky - Dementievovú, Jankovičovú či Bartoliovú. Je na čom stavať a dúfam, že na budúce už takéto finále zahrám lepšie."




Montreal: Dominika vo F proti Safinovej


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 4. August 2008 06:53 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Safinová sfúkla Cibulkovú z kurtu

Pred finálovým zápasom to vyzeralo úlne opačne ako po ňom. Vysmiata Dominika Cibulková si premeriavala Dinaru Safinovú. Ešte netušila čo ju čaká. Súperka jej dovolila uhrať len 3 gemy.

MONTREAL - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA Tour Rogers Cup presented by National Bank v kanadskom Montreale (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) s favorizovanou Ruskou Dinarou Safinovou za 69 minút hladko 2:6, 1:6.

„Sama si ten môj dnešný výkon nedokážem príliš vysvetliť. Zrejme na mňa odľahlo napätie z prvého veľkého finále,“ povedala Dominika Cibulková pre agentúru SITA a dodala: „Samozrejme, že som veľmi túžila zvíťaziť, ale nezachytila som začiatok a už sa to viezlo. Zmocnila sa ma ešte väčšia nervozita. Som dosť nešťastná z toho, ako som si dnes počínala. Musím však uznať, že Safinová hrala veľmi dobre. Vychádzalo jej aj podanie, ktoré mňa nepodržalo - súperke sa darili returny a na príjme ma dokázala dostať pod tlak. Výsledok finále ma mrzí, ale celkovo určite mám za sebou najkrajší týždeň v doterajšej kariére, na ktorom môžem stavať. Dodalo mi to sebavedomie a zväčšilo rešpekt súperiek voči mne. Zdolala som v Montreale skvelé hráčky. Prakticky v každom kole som prekonala papierovo lepšiu tenistku. Teraz treba počúvať rady trénera i rodičov a pokračovať v nastúpenej ceste. Dúfam, že už v mojom nasledujúcom finále mi to viac pôjde - rada by som v ňom bola uvoľnenejšia.“

Podľa predbežnej nezáväznej informácie zo sekcie Rank Projections bulletinu Final Notes v časti Media na internetovej stránke profesionálneho okruhu by sa napriek tomuto neúspechu Cibulková mala posunúť z 31. na 20. miesto v dlhodobom svetovom rebríčku, teda premiérovo do Top 20. Doterajším maximom 19-ročnej Bratislavčanky, ktorá vyrastala v Piešťanoch, je 29. priečka zo 14. apríla 2008. Deň predtým pri svojej absolútnej premiére v rozhodujúcom súboji neuspela na zelenej antuke v Amelia Island na Floride proti inej členke „zbornej“, Marii Šarapovovej (6:7 /6/, 3:6). Teraz prenikla do finále druhýkrát, po prvý raz na najvyššej štatutárnej úrovni. Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Cibulková inkasovala v nedeľňajšom finále v areáli Uniprix Stadium proti sedmičke žrebu a osmičke počítačového poradia Safinovej brejk v druhom a šiestom geme úvodného setu a znížením na 2:5 ako returnujúca nedokázala nastoliť „zázračný“ obrat typu toho zo štvrťfinále proti Srbke Jelene Jankovičovej.

Prvé dejstvo prehrala za 34 minút 2:6. V druhej časti Ruska aj cez odvrátenie dvoch brejkbalov v treťom i piatom geme unikla na 5:0 a koncovku bezpečne zvládla. Dvadsaťdvaročná Moskovčanka Safinová je po nedeli držiteľkou ôsmich trofejí, z nich troch počas tejto sezóny. Okrem Kanady sa radovala aj minulý týždeň v Los Angeles a v máji v Berlíne. Na antuke v nemeckej metropole v podstate ukončila kariéru vtedajšej líderky renkingu, Belgičanky Justine Heninovej. Sestra bývalého lídra renkingu mužov Marata Safina získala z ostatných 30 zápasov 27 víťazstiev a ťahá sériu 10 úspechov. S Cibulkovou nemali spoločnú zápasovú minulosť. V januári by sa mohli stretnúť na Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe, neoficiálnych MS miešaných družstiev Medzinárodnej tenisovej federácie ITF, na ktoré obe potvrdene smerujú. Fedcupová reprezentantka Cibulková získala v Montreali už cestou do finále dva renkingovo najcennejšie triumfy vo svojej doterajšej kariére.

V piatkovom súboji medzi poslednými ôsmimi si poradila s Jankovičovou (2.), ktorá sa napokon - aj s odkladom o týždeň - stane 11. augusta jednotkou hodnotenia. V 2. kole zdolala Slovenka šestku poradia, Rusku Jelenu Dementievovú, čím prekonala dávnejšie vybojovanie si skalpov dvoch sedmičiek - Američanky Venus Williamsovej a Rusky Anny Čakvetadzeovej. V Montreale išlo o Cibulkovej miestny krst. Vlani sa na torontskej verzii "putovného" kanadského turnaja ako kvalifikantka dostala do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry, v ktorom nestačila na Francúzku Tatianu Golovinovú. Cibulková, ktorá sa pred OH v Pekingu blysla sľubnou formou, získala 300 bodov do rebríčka a šek na 99 850 USD. Prekonala hranicu pol milióna dolárov zárobku počas kariéry (582 826) i métu 300 000 dolárov v tejto sezóne (397 450). Zásluhou sobotňajšieho semifinálového triumfu 4:6, 6:4, 6:3 nad Francúzkou Marion Bartoliovou (15., v minulosti aj 9.) si pripísala svoj jubilejný 30. úspech v roku 2008. Na Slovensko odlieta v pondelok približne o 15.00 h kanadského času. Už v stredu ju čaká cesta do čínskej metropoly.

Dvojhra žien - finále:
Dinara Safinová (7-Rus.) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 6:1 za 69 minút (34, 35)

Prehľad najväčších úspechov Dominiky Cibulkovej:

Finále:
Amelia Island (USA) 2008 Tier II Maria Šarapovová (Rus.) 6:7 (7), 3:6
Montreal (Kan.) 2008 Tier I Dinara Safinová (Rus.) 2:6, 1:6

Semifinále:
Guangžou (Čína) 2007 Tier III tvrdý povrch Virginie Razzanová (Fr.) 6:3, 1:6, 1:6

Štvrťfinále:
Praha (ČR) 2007 Tier IV antuka Viktoria Azarenková (Biel.) 1:6, 1:6
Štokholm (Švéd.) 2007 Tier IV antuka Vera Duševinová (Rus.) 4:6, 7:6 (3), 3:6
Gold Coast (Austr.) 2008 Tier III tvrdý povrch Viktoria Azarenková (Biel.) 1:6, 6:3, 3:6
Dauha (Katar) 2008 Tier I tvrdý povrch Agnieszka Radwanská (Poľ.) 4:6, 7:6 (1), 4:6
Stanford (USA) 2008 Tier II tvrdý povrch Ai Sugijamová (Jap.) 7:6 (4), 6:7 (5), 3:5 – skreč


Zdroj: SITA



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier III Title Holder
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 4. August 2008 07:28 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 95
Local Time:
|24. June 2024| 13:16
Ja som z toho finale dost sklamany.To nebola Dominika ktoru som videl v sobotu proti JJ a MB.Ten zapas sa mi cely nepacil neboli tam ziadne pekne vymeny.Keby Dominika nebola tak nervozna tak by kludne vyhrala nad Dinarou dvoch setoch.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 4. August 2008 09:59 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Celkovo som spokojna,no po finale rozcarovana a sklamana. Boli to podobne pocity ako pri Danielinom zapase proti Ivanovic na AO -- zapas vyborny ale koniec bol hororovy. Tu u Dominiky to charakterizovalo cely turnaj -- vyborny turnaj ale ten posledny krocik nezvladla a podala velmi zly vykon. Uz davno som Domcu nevidela tak zle hrat. Ja si myslim,ze Dinara hrala bystro,lebo videla ze Dominika sa tak ci tak vyhodi vo vymene a preto to len prehadzovala,vobec neutocila,len cakala na chyby superky. A to sa jej vyplatilo. Dominikin finalovy zapas je pre mna velke sklamanie ale turnaj bol paradny! ;)




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 4. August 2008 20:30 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Nie som sklamana, ze Domca prehrala........nevadi............ ma toho este vela pred sebou a potrebuje zbierat aj skusenosti na to ako zvladat velke finale. Urcite bol cely turnaj pre nu fyzicky a hlavne psychicky narocny, ved taky 'cirkus' ako sa robil okolo nej ( ako sama povedala), este nenazila. Uz v semifinale nezvladla euforiu z vitaztva na JJ, zachranil ju iba dazd a rozzureny trener ;) .

No prehru Daniely na AO v semi by som k tomu neprirovnavala.......Daniela v prvom sete Anu vymazala z kurtu a dlho som ju tak nevidela hrat ako vtedy. Sklamanie z toho, ze to nedotiahla dokonca bolo namieste.
Na Dominike bolo od zaciatku vidno, ze nie je vo svojej kozi....a tak to aj opravnene skoncilo prehrou. Finale jej darovala vyssia moc, lebo po vyradeni takych hracok si ho urcite zasluzila. Inak by skoncila uz v semifinale.


Top
  Profile
Reply with quote  

ITF Champion
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 5. August 2008 09:03 
Offline

Joined: 08. June 2008
Posts: 15
Location: Kysak
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Nie som sklamana, ze Domca prehrala........nevadi............ ma toho este vela pred sebou a potrebuje zbierat aj skusenosti na to ako zvladat velke finale. Urcite bol cely turnaj pre nu fyzicky a hlavne psychicky narocny, ved taky 'cirkus' ako sa robil okolo nej ( ako sama povedala), este nenazila. Uz v semifinale nezvladla euforiu z vitaztva na JJ, zachranil ju iba dazd a rozzureny trener ;) .

No prehru Daniely na AO v semi by som k tomu neprirovnavala.......Daniela v prvom sete Anu vymazala z kurtu a dlho som ju tak nevidela hrat ako vtedy. Sklamanie z toho, ze to nedotiahla dokonca bolo namieste.
Na Dominike bolo od zaciatku vidno, ze nie je vo svojej kozi....a tak to aj opravnene skoncilo prehrou. Finale jej darovala vyssia moc, lebo po vyradeni takych hracok si ho urcite zasluzila. Inak by skoncila uz v semifinale.

:good:


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Dominika Cibulková
PostPosted: 5. August 2008 09:41 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|24. June 2024| 14:16
Nie som sklamana, ze Domca prehrala........nevadi............ ma toho este vela pred sebou a potrebuje zbierat aj skusenosti na to ako zvladat velke finale. Urcite bol cely turnaj pre nu fyzicky a hlavne psychicky narocny, ved taky 'cirkus' ako sa robil okolo nej ( ako sama povedala), este nenazila. Uz v semifinale nezvladla euforiu z vitaztva na JJ, zachranil ju iba dazd a rozzureny trener ;) .

No prehru Daniely na AO v semi by som k tomu neprirovnavala.......Daniela v prvom sete Anu vymazala z kurtu a dlho som ju tak nevidela hrat ako vtedy. Sklamanie z toho, ze to nedotiahla dokonca bolo namieste.
Na Dominike bolo od zaciatku vidno, ze nie je vo svojej kozi....a tak to aj opravnene skoncilo prehrou. Finale jej darovala vyssia moc, lebo po vyradeni takych hracok si ho urcite zasluzila. Inak by skoncila uz v semifinale.
ja beriem cely dominikin turnaj ako danielin zapas v AO..neviem ale ja to tak pocitujem :) ,jednoducho nadherny priebeh turnaja len skaredy koniec.ale vobec dominiku nejak nekritizujem,ma za sebou fantasticky turnaj a opravnene bola z finale rozklepana,ved keby ho vyhrala,tak by sa okolo nej vytvoril taky humbuk ze by ho len tak tak zvladala.mozno to este nemalo prist a dominikin prvy vyhraty turnaj pride niekde inde.verim,ze sa ho uz dockame tento rok. ;)




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 674 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 45  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy